AKTUALNOŚCI WABCO ZF

14.09.2021 Wtorek

PISMO PRZEKAZANE PRACODAWCY DOTYCZĄCE GWARANCJI ZATRUDNIENIA

04.08.2021 Środa

ODPOWIEDŹ PRACODAWCY NA PISMO Z DNIA 26 LIPCA DOTYCZĄCE PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH ORAZ SYSTEMU PREMIOWEGO

27.07.2021 Wtorek

PISMO DOTYCZĄCE PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH

26.07.2021 Poniedziałek

PISMO DOTYCZĄCE ZMIAN ZASAD PREMIOWANIA WSK

26.07.2021 Poniedziałek

WYNIKI PREMII Q2 2021

19.07.2021 Poniedziałek
Odpowiedź związków zawodowych na pismo z dnia 16 lipca 2021 w sprawie pracowników tymczasowych.

19.07.2021 poniedziałek
Odpowiedź pracodawcy na pismo z dnia 15.07.2021

15.07.2021 Czwartek

PISMO PRZEKAZANE PRACODAWCY DOTYCZĄCE PRACOWNIKÓW TYMCZASOWYCH

07.07.2021

BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!!!!
Moi Drodzy, warunkiem koniecznym, żeby nie wracać do noszenia maseczki na terenie zakładu jest zachowanie 1,5 m dystansu.
Prosze pilnujcie tego, jesli nie bedziemy tego pilnować Michał Muniowski jako dyrektor zakładu, nie będzie mial wyjścia do powrotu wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek. !!!!
pozdrawiam

01.05.2021

INFORMACJA Z DZIAŁU BHP

Dzień dobry,
w związku z wieloma pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi administrowania dnia wolnego "za szczepienie przeciwko Covid" przesyłam instrukcję wyjaśniającą "krok po kroku" jak należy to zrobić:
Nieobecność usprawiedliwiasz PO szczepieniu, wcześniej nie ma takiej możliwości.
Dzień wolny należy Ci się TYLKO gdy nie masz zaległego urlopu.
Dzień wolny przysługuje na dzień szczepienia. Możliwe jest udzielenie dnia wolnego w dniu następującym po szczepieniu (np.: masz szczepienie we wtorek – możesz zawnioskować o wolną środę, masz szczepienie w sobotę – nie możesz zawnioskować o wolny poniedziałek).
Poinformuj przełożonego, że Cię nie będzie w pracy, bo idziesz się szczepić.
Po szczepieniu zrób zdjęcie potwierdzenia szczepienia i wyślij je do Beaty Barańskiej na adres: cvcs.wplsafety@zf.com (najlepiej mailem, ale może też być sms na numer telefonu 669 98 35 06). Jeśli masz problem z wysłaniem potwierdzenia na adres zbiorczy zespołu BHP – wyślij potwierdzenie bezpośrednio na adres: beata.baranska@zf.com
Może zdarzyć się tak, że nie dostaniesz w punkcie szczepień "karteczki" potwierdzającej otrzymanie szczepionki, wówczas zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta i stamtąd pobierz dowód.
Otrzymasz potwierdzenie, że pracodawca udziela Ci dnia wolnego. W ciągu 24 godzin pojawi Ci się możliwość w Workday'u wyboru opcji "SZCZEPIENIE P/COVID-19"
Administrujesz dzień wolny za szczepienie.
Przy drugiej dawce szczepionki powtórz wszystkie powyższe czynności.
Pozdrawiam/Kind regards
Beata Barańska
Kierownik ds. BHP i OŚ / Country SHE Leader
ZF Group
Commercial Vehicle Control Systems
ZF CV Systems Poland Sp. z o.o.
Ostrowskiego 34, 53-238, Wrocław, Polska/Poland
Telefon/Phone +48 71 7821408, Komórkowy/Mobile +48 669983506
beata.baranska@zf.com

12 kwietnia 2021

NOWY p.o. DYREKTOR GENERALNY CVCS ZF POLAND

Michał Muniowski

12 marca 2021

POROZUEMIENIE PODWYZKOWE ZF CVCS POLSKA

23 luty 2021

NEGOCJACJE PODWYŻKOWE

Moi Drodzy po dwóch spotkaniach, mogę Wam przekazać tyle, że na chwilę obecną Pracodawca oferuję nam 15 % tego, czego od niego oczekujemy. Moim zdaniem, jeśli na najbliższym spotkaniu, które odbedzie się 2 marca, nie padną ze strony Pracodawcy konkretne propozycje, trzeba bedzie przekazać Pracodawcy nasze postulaty. Wiąże sie to oczywiście z tym, że po upływie określonego terminu wejdziemy w tzw. spór zbiorowy !!!

Zarząd Związku Zawodowego

12 luty 2021

Pierwsze spotkanie negocjacyjne rozpoczynamy 16 lutego :)

10 LUTY 2021

ROZPOCZĘCIE NEGOCJACJI DOTYCZĄCEJ REWIZJI WYNAGRODZEŃ

8 lutego zostało przekazane Pracodawcy pismo dotyczące rewizji wynagrodzeń, pismo to oczywiście zostało przetłumaczone i wysłane do Brukseli. Postulaty liczą 9 punktów :)

O szczególach negocjacji, będziemy informować na bieżąco :)

31 STYCZNIA 2021

NOWE PRZEPISY - HONOROWE

KRWIODASTWO

Moi Drodzy mamy nowe przepisy, przepisy te jednoznacznie wskazują, że każdy kto odda honorowo krew lub osocze ma dwa dni płatnego wolnego. W dniu w którym odda krew lub osocze oraz w dniu nastepnym. Nie muszę chyba zwracać uwagę, że najlepszym dniem do tego będzie czwartek.

Korzystajcie z nowego prawa i ratujcie ludzkie życie. W roku można oddać, aż 5 razy krew ( 10 dni dodatkowo wolne ), osocze zaś 20 razy ( 20 dni dodatkowo wolne )

20 STYCZNIA 2021

Już jutro, 21.01 o godz. 10:00 odbędą się zajęcia online (poza godzinami czasu pracy). Zajęcia trwają ok. 30 min. Prowadzi dietetyk/trener sportowy. Zapisy przez kod QR podany na plakacie lub bezpośrednio u ewa.kapera@zf.com.

Będą to praktyczne ćwiczenia dobrane typowo dla naszych pracowników z uwzględnieniem najczęściej obciążonych mięśni i stawów: kark, plecy, nadgarstki, łokcie, kolana ( pozycja stojąca, siedząca). Pokażemy jak w szybki sposób, codziennie można wykonać kilka ćwiczeń, które rozluźnią mięśnie, które podczas pracy są najbardziej napięte, aby uniknąć stanów zapalnych tj. cieśń nadgarstka, łokieć tenisisty, czy rwa kulszowa i inne.

Zapraszam pracowników do zapisów ewa.kapera@zf.com.

Plakaty również  na tablicach ogłoszeń.

19 stycznia 2021

BADANIA MEDYCYNY PRACY

KARTY MULTISPORT

PRZYPOMINAM 29 STYCZNIA ODDAJEMY KREW

WAŻNE, KAŻDY KTO TEGO DNIA ODDA KREW I WEŹMIE DZIEŃ WOLNY NIE BĘDZIE POZBAWIONY PREMI ABSENCYJNEJ !!!

Znajdź nas na Facebooku